Zastosowanie kraty pomostowej

Zastosowanie krat pomostowych jest bardzo różnorodne. Produkcja krat obejmuje wiele elementów składających się na duże konstrukcje położone w przeróżnych miejscach. Można powiedzieć, że chodzimy zarówno po nich w poziomie, jak również w pionie. Służą przede wszystkim do budowania trwałych i bezpiecznych kładek, np. w przypadku prac kanalizacyjnych, budowania mostków nad rowami, nad torami kolejowymi, nad zbiornikami. Są wykorzystywane do budowania pomostów w zakładach przemysłowych, produkcyjnych, zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne pomosty, budowane od podstaw i zbrojone, wraz z standardowymi betonowymi schodami. Są lekkie konstrukcyjnie, i nadają się w każdym miejscu. Są także odporne na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne na zewnątrz budynków.

Na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą krat pomostowych na rynku polskim, jak również zagranicznym. Projekty krat i wykonanie jest rożne ze względu na zastosowanie ich w praktyce. Krata  pomostowa tworzy bardzo często ciąg komunikacyjny, a my przechodzimy po niej po to, aby znaleźć się w innej części miasta. Tego typu konstrukcje z pewnością ułatwiają przebycie długiej drogi z jednego punku do drugiego w dużych miastach, gdzie ruch uliczny dla przechodniów jest bezlitosny, a działki są otoczone przez siatki zgrzewane.

Bardzo często kraty pomostowe są wykorzystywane do budowy scen, wybiegów, czy elewacji budynków. Są tanie, i w miarę szybko można montować elementy krat. Przewiezienie ich z jednego miejsca do drugiego nie zajmuje zbyt wiele czasu, jeśli posiadamy samochód ciężarowy. W zależności od wielkości scen, czy od wielkości pomostów, możemy wybrać kraty zgrzewane, kraty profilowane, a także trapezowe, trójkątne, okrągłe itp.

Kraty pomostowe są produkowane głównie z dwóch łączących się elementów, a mianowicie z płaskowników nośnych oraz grubych okrągłych, żłobionych prętów o grubości 6 mm. Zastosowanie krat, jak widzicie jest bardzo szerokie, dlatego też warto zapoznać się z ich różnorodnością i przeznaczeniem przed ostateczna decyzją i zakupem.