Wynajem biura w Poznaniu milowym krokiem w przyszłość firmy

Współczesny biznes jest niezwykle wymagającym obszarem życia. Wymaga nie tylko poświęcania dużej ilości czasu, pieniędzy, cierpliwości i zdrowia. Wymaga nawet tego, by lokal będący siedzibą danej firmy spełniał szereg ściśle określonych norm, począwszy od walorów estetycznych. Dopiero realizacja wszystkich wymogów może zapewnić sukces i powodzenie firmy.

Wszystkie duże miasta posiadają szereg nowopowstających biurowców. Tak też jest w przypadku stolicy Wielkopolski. Poznań jest miastem, które prężnie się rozwija i taka tez jest jego dewiza. Stawia na ludzi przedsiębiorczych, kreatywnych i nie bojących się realizować własne marzenia. W związku z tym, szereg poznańskich instytucji ułatwia wszystkim zakładanie i prowadzenie firm. W tym celu, powstają również nowoczesne lokale biurowe. Tym, na co w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań siedziby dla swojej firmy, jest kwestia bezpieczeństwa. Budynek musi być wybudowany z materiałów, które charakteryzują się najwyższą jakością i trwałością. Wewnątrz powinien zostać zamontowany nowoczesny system informujący o pożarze, systemy wentylacyjne oraz klimatyzacyjne, monitoring przed i wewnątrz obiektu, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Szczególnie ta ostatnia kwesta wymaga szerszego wyjaśnienia. Co bowiem oznacza stwierdzenie” udogodnienia dla osób niepełnosprawnych”? Jest to szereg właściwości, elementów, które ułatwiają poruszanie się w budynku. W związku z tym, należy zadbać przede wszystkim o:

podjazdy dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich,
zamontowanie wind w odpowiedniej ilości oraz o znacznej wielkości,
specjalne wyposażenie węzła sanitarnego,
zamontowanie klamek i przycisków na niewysokim poziomie,
na tyle, na ile to możliwe, należy zamontować drzwi, które otwierają się automatycznie
antypoślizgową nawierzchnię
likwidacja progów

Wszystko to nie tylko korzystnie wpłynie na wizerunek firmy mieszczącej się w takim biurowcu, ale także, a może nawet przede wszystkim, realnie ułatwi korzystanie z budynku wszystkim niepełnosprawnym pracownikom i klientom. Z pewnością zostanie to przez nich docenione.

Kolejne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wiążą się z usytuowaniem biurowca i otaczającą go okolicą. Chodzi tu mianowicie o bliskość przystanku MPK, łatwy dojazd do PKP oraz wizerunek najbliższej okolicy. Pierwsza kwestia jest o tyle istotna, że nie wszyscy pracownicy, a nawet klienci poruszają się samochodami. W związku z tym, korzystają z komunikacji miejskiej. Z tym faktem łączy się bezpośrednio sprawne połączenie z dworcem kolejowym. Wielu klientów spoza miasta, dociera do niego za pośrednictwem pociągów. Bez względu na to, czy później przesiadają się w samochód, czy komunikację miejską, dojazd z dworca PKP bo biurowca powinien być możliwie jak najsprawniejszy. W przypadku stolicy Wielkopolski, najlepsze usytuowanie firmy znajduje się w pobliżu linii tramwajowej PST, czyli poznańskiego szybkiego tramwaju, który ma świetne połączenie komunikacyjne z dworcem kolejowym. Jest to jeden z wielu czynników, który sprawia, że biura Poznań wynajem to jedna z najlepszych inwestycji, jakich można dokonać. Nie należy także zapominać o renomie okolicy. Jeśli cieszy się złą sławą, to lepiej nie lokować tam firmy. Może to przysporzyć jedynie wielu kłopotów. W dalszej kolejności, równie ważne jest zwrócenie uwagi, czy biurowiec posiada parking podziemny. Jest to dodatkowe udogodnienie, które podnosi walory całego budynku. Takie rozwiązanie cenią sobie wszyscy ci pracownicy firmy, którzy dojeżdżają do pracy samochodami. Powszechnie wiadomo, że w dużym mieście znalezienie wolnego miejsca parkingowego nierzadko graniczy z cudem. W związku z tym, parking podziemny rozwiązałby ten problem. Bardzo ważne jest także to, by lokale posiadały zróżnicowane powierzchnie pod kątem wielkości. Takie rozwiązanie umożliwia sensowne zagospodarowanie przestrzeni. Nie ma bowiem konieczności, by pokój biurowy dla jednej czy dwóch osób był wielkości sali konferencyjnej.

pracownicy biurowi

Równie istotną kwestią, co bezpieczeństwo i dogodne usytuowanie, jest estetyka całego budynku. W każdym przypadku jest bowiem ważne pierwsze wrażenie. Jeśli biurowiec jest nowoczesny, ma oryginalny wygląd to zachęca potencjalnych klientów do rozpoczęcia współpracy. Estetyczne oraz interesujące rozwiązania architektoniczne sprawiają wrażenie, że mieszcząca się w budynku firma jest nowoczesna, a zatem prężnie się rozwija, stawia na innowacyjne rozwiązania i zapewne odnosi spore sukcesy w branży. Zatem, architekci starają się projektować biurowce w formie pomysłowych, niepowtarzalnych brył, bawią się kolorem i strukturą. Współcześnie, do budowy lokali przeznaczonych na biura nie wykorzystuje się tylko betonowych płyt, jak to miało miejsce w czasach socjalizmu. Dzisiaj, w budownictwie królują materiały szklane, stalowe itp. Tworzą niepowtarzalne konstrukcje o ciekawych kształtach. W celu odniesienia walorów artystycznych danego budynku, montuje się specjalne oświetlenie, które w pewnym sensie „rzeźbi, modeluje” kształty, tworzy interesujące światłocienie. Tworzy się też cale ściany, które są przeszklone, stosuje się niebanalne połączenia kolorystyczne. Równie istotna jest również dbałość o szczegóły. Wszystkie te zabiegi estetyczne mają na celu oddanie charakteru firmy oraz harmonijne wkomponowanie się w otaczający krajobraz lub zupełnie przeciwnie – wyróżnienie się na tle otoczenia.

Jeśli, w trakcie poszukiwań biurowca dla swojej firmy weźmie się pod uwagę wszystkie wyżej opisane właściwości budynków, dokona się trafnej inwestycji. Odpowiednia siedziba jest bowiem połową sukcesu firmy. Zalicza się tu bowiem odpowiednią, wygodną dla klientów, ale też pracowników, lokalizację, profesjonalne i nowoczesne wyposażenie budynku gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa oraz oryginalny wygląd zewnętrzny biurowca. Poszukując miejsca dla swojego biznesu, warto zdecydować się na Poznań. Jest to bowiem prężnie rozwijające się miasto z dużymi perspektywami na przyszłość. Ponadto, pomaga wszystkim młodym przedsiębiorcom w zakładaniu i rozkręcaniu własnych firm. Warto zainwestować w przyszłość.