Skuteczne metody nauki języka obcego

W odróżnieniu od nas, nasze dzieci niemal od małego uczone są podstaw obcego języka. We współczesnym świecie znajomość co najmniej dwóch języków obcych jest podstawą, która ułatwia nam naukę oraz kontakt z innymi ludźmi. Czy istnieją złote rady, które pomogą naszym dzieciom przyswoić język obcy na jak najlepszym poziomie?

Nauka w kraju

Przede wszystko uświadom sobie, iż nauka języka obcego w szkole często jest niezwykle nudna i dziecko kojarzy ją najczęściej z klasówkami ze słówek, które są…nieprzydatne. Jeżeli chcesz by dziecko pokochało naukę języka obcego zapisz je na zajęcia prowadzone przez profesjonalnych nauczycieli lub native speakerów, którzy urozmaicają zajęcia i sprawiają, że dziecko chętnie na nie uczęszcza.

Niezwykle ważne jest to, by nie zmuszać dziecka do zajęć. Jeżeli nie chce uczęszczać na kurs, nie zmuszaj go do tego. Wcześniej jednak porozmawiaj z nim o powodach. Może nie odpowiada mu prowadzący, grupa osób z którymi musi pracować, albo sposób prowadzenia zajęć. W takim przypadku wystarczy zmienić grupę lub szkołę języka na inną.

Dziecko może uczyć się języka nie tylko w szkole. W domu możecie razem oglądać zagraniczne filmy, słuchać piosenek, czy grać w gry, które pomogą dziecku utrwalić słownictwo, a także idealnie wyćwiczą akcent i wymowę. Dzięki takim zajęciom dziecko będzie miało możliwość osłuchania się języka.

Nauka za granicą

Opcją przynoszącą najlepsze rezultaty są wyjazdy językowe dla dzieci, ponieważ umożliwiają one pełne zanurzenie się w języku. W trakcie takiego wyjazdu dziecko nie tylko uczy się słówek, czy konstrukcji gramatycznych pod okiem wykwalifikowanej kadry, ale ma także możliwość poznania kultury danego kraju oraz jego najpiękniejszych zabytków. Wyjazd taki uczy dziecka samodzielności oraz otwarcia na świat. Dziecko poznaje także osoby z różnych zakątków świata, które mają podobne zainteresowania jak ono. Do wyboru mamy wiele opcji, oprócz klasycznych kursów językowych połączonych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu, które umożliwiają naszemu dziecku rozwój w kierunku, który go najbardziej interesuje. Dzięki takiemu wyjazdowi dziecko szybko uczy się języka, ponieważ korzysta z niego niemal cały czas (w języku tym porozumiewa się z nauczycielami i znajomymi z innych krajów). Z pewnością jest to niezwykle interesujący sposób nauki języka obcego.