Problemy z poddaszami

Ze względu na to, że coraz więcej osób dba o stylowość swojego mieszkania, ogromną popularnością cieszą się lokale o nietypowych układach architektonicznych, które pozwalałyby na przerwanie schematyczności klasycznych mieszkań dwu czy trzypokojowych. Współcześnie chętniej wybierane są zatem mieszkania z antresolami, lokale dwukondygnacyjne oraz poddasza, które przestały być już wyłącznie składzikami na niepotrzebne rzeczy czy też pomieszczeniami gospodarczymi. Poddasze jest miejscem posiadającym ogromny potencjał, dlatego też niezależnie od naszych potrzeb możemy urządzić w jego przestrzeni sypialnię, łazienkę, bawialnię a nawet kuchnię, w zależności od parametrów czy obecności właściwych instalacji.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń może wyczarować wyjątkowe miejsce, niezbędne jest jednak zadbanie o dobre przygotowanie poddasza, ponieważ ze względu na jego położenie względem całego obiektu, może posiadać pewne niedociągnięcia. Najczęstszym problemem w przypadku poddasza – poza nietypowymi układami ścian czy też wystającymi elementami nośnymi – jest słaba izolacja. W momencie, kiedy dach nie będzie prawidłowo uszczelniony, możemy liczyć się z niższą temperaturą panującą wewnątrz, powstającą na skutek „uciekania” ciepła przez drobne szczeliny. Kłopotliwy może być także brak odpowiedniego dostępu naturalnego światła, zwłaszcza, że nie zawsze ma się ochotę korzystać ze sztucznego oświetlenia. W takich momentach najlepiej sprawdzają się solidne okna dachowe, udostępniane na rynku w najróżniejszych modelach i formach. Mogą to być dachowe okna Fakro albo elementy marki Velux, w zależności od upodobań i możliwości finansowych. Niezbędne jest jednak wybranie elementów proporcjonalnych do wielkości posiadanego przez nas lokalu, ponieważ poddasze może posiadać różne parametry.

Wiadomo, że jeżeli przestrzeń wnętrza nie należy na największych, nie będzie większej konieczności inwestowania w kilka okien dachowych, ponieważ także one – pomimo wysokiej klasy wyrobu – mogą prowadzić do utraty cennego ciepła. Niemniej jednak odpowiednio zabezpieczone wnętrze może dostarczyć wyjątkowych wrażeń, zwłaszcza, że stylizacja poddaszy cieszy się obecnie ogromną popularnością, także wśród architektów, i stanowi wyzwanie, na które odpowiedź próbują dać także producenci mebli i akcesoriów, doskonale wpisujące się w potrzeby rynku. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu swoich ofert, poddasze może stanowić atrakcyjną sypialnię albo pokój dzienny, w którym z przyjemnością będzie się spędzać swój wolny czas.