Jak zapobiec problemom związanym z remontem mieszkania?

Remont mieszkania to sprawa niezwykle złożona. Remont poprzedza zawsze research związany w wyborem odpowiedniego projektanta, kupnem materiałów i poszukiwaniem inspiracji. Jednak dopiero w trakcie trwania prac remontowych pojawia się wiele problemów, które mogą nas wyprowadzić z równowagi.

Nierówne ściany

Z problemem tym spotykają się zazwyczaj osoby, które remontują stare mieszkania w blokach lub domy wolnostojące, które budowane były dawno temu w dość dużym pośpiechu. Wyrównanie krzywych ścian wymaga pomocy fachowca i zajmuje dość długo czasu, ale efekt finalny wynagrodzi każdy trud.

Zbyt dużo materiałów

Czasem okazuje się, że nasze szacunki dotyczące materiałów potrzebnych nam do przeprowadzenia prac remontowych okazały się niepoprawne. Aby uniknąć takiej sytuacji, zanim zakupimy materiały (farby, kafelki, panele) warto zapytać sprzedawców o możliwość oddania danych materiałów jeżeli okaże się, że nie wykorzystaliśmy do końca zakupionych materiałów. Najczęściej po remoncie zostają nam pojedyncze płytki, które kupujemy „na zapas”, ich trzymanie w domu nie ma większego sensu, dlatego tak ważne jest, aby zachowywać wszystkie paragony ze sklepów, ponieważ są one gwarancją reklamacji produktu.

Niewymiarowe pomieszczenie

Często właściciele małych mieszkań zmagają się z problemem nie wymiarowości danych pokoi czy całych domów. Mieszkania takie sprawiają wiele problemu nie tylko z zakupem odpowiedniej ilości materiałów, ale przede wszystkim z doborem dopasowanych do takiej przestrzeni mebli. W przypadku takich pomieszczeń warto zastanowić się nad zamówieniem mebli na wymiar. W mieście Poznań meble kuchenne na wymiar zamówić możemy w pracowni mebli. Profesjonalni projektanci wykreują i zbudują dla nas meble idealne, czyli takie które zgodne będą z naszą wizją estetyczną, a dodatkowo idealnie wpasują się w każdą przestrzeń. Dobór odpowiednich mebli kuchennych jest niezwykle ważny, ponieważ muszą one łączyć w sobie nie tylko piękno, alei funkcjonalność.

Problem z ekipą remontową

Często osoby przeprowadzające remont skarżą się na pracowników wykonujących zlecenie. Najczęściej nie podoba nam się jakość wykonania remontu, niedokładność oraz przedłużanie na siłę prac remontowych. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną ekipę remontową warto popytać wśród znajomych lub na forach, może polecą nam godne zaufania osoby, lub ekipie z której usług byli zadowoleni. Nie warto ryzykować! Jeżeli jednak nie dostaliśmy żadnego polecenia podpiszmy z ekipą umowę, która będzie nas chroniła przed wszystkimi nieprzyjemnościami . Zawrzyjmy w niej czas remontu, a także nasze oczekiwania dotyczące efektu końcowego. Podpisanie umowy z pewnością zmotywuje osoby remontujące do szybszej i bardziej rzetelnej pracy.

Bardzo ważne jest także… odpowiednie nastawienie. Przed rozpoczęciem remontu przygotujmy się do niego psychicznie. Warto uświadomić sobie, że będzie to czas niekomfortowy dla nas, dlatego pomyślmy już gdzie będziemy jadać. Poszukajmy odpowiednich restauracji w okolicy, przygotujmy się na sytuacje kryzysowe oraz wszelkie niespodziewane sytuacje. Jeżeli uświadomimy sobie co może pójść nie tak, o wiele łatwiej przetrwamy czas prac remontowych i jeszcze bardziej docenimy ich efekt końcowy.