Idealne okna dachowe

Okna dachowe Fakro 78×140 FTP-V U3 to jedna z propozycji, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Są to okna obrotowe, wyposażone w wiele systemów i funkcji, które zwiększają komfort ich użytkowania.
Należy do nich chociażby automatyczny nawiewnik V40P. Jego wydajność to aż do 49m3/h przy różnicy ciśnień 10 Pa (zależy ona od szerokości okna). Regulacja kanału przepływu powietrza jest automatyczna, dlatego też w pomieszczeniu nieustannie znajduje się optymalna dawka świeżego powietrza. To rozwiązanie gwarantuje zdrowy mikroklimat na poddaszu, a także przyczynia się do oszczędności energii cieplnej. Okna dachowe Fakro 78×140 FTP-V U3 wyposażone zostały w trzywarstwowe pakiety szybowe. Mają one grubość równą dwudziestu czterem milimetrom. Przestrzeń znajdująca się między szybami wypełniona jest argonem. Jest to jeden z trzech gazów szlachetnych, obok powietrza i kryptonu, wykorzystywanych w pakietach szybowych. Przyczynia się on do podwyższenia parametrów okna w obrębie termoizolacyjności. Ale to nie jedyny element, który wpływa na te parametry, należy do nich także wewnętrzna szyba, wykonana ze szkła niskoemisyjnego. Okna dachowe Fakro 78×140 FTP-V U3 eliminują straty ciepła, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Ale to nie wszystko. Nie tylko zapobiegają utracie ciepła z pokoi rozmieszczonych na poddaszach, ale także przeciwdziałają ich przegrzewaniu się latem. Okna dachowe Fakro 78×140 FTP-V U3 zostały wykonane z najwyższej klasy drewna sosnowego. Zostało ono zaimpregnowane próżniowo i pomalowane dwukrotnie lakierem akrylowym. Co więcej, od zewnątrz zastosowano profile z blachy aluminiowej. Wszystko to ma na celu wzmocnienie konstrukcji i uodpornienie drewna na działanie czynników zewnętrznych, także atmosferycznych. Okna dachowe Fakro 78×140 FTP-V U3 charakteryzuje duża powierzchnia przeszklona, dzięki czemu doskonale doświetlają naturalnym światłem pokoje na poddaszu.
Naszą drugą propozycją są superenergooszczędne okna obrotowe. Przeznaczone są one dla użytkowników wymagających, stawiających na innowacyjne rozwiązania. Świetnie sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym, a także pasywnym, które jest jeszcze bardziej nastawione na oszczędność i ochronę naturalnego środowiska. W tego typu oknach pakiety szybowe usytuowane są w specjalnie zaprojektowanych ramach. Zastosowano w nich także aż pięć uszczelek, co eliminuje powstawanie mostków cieplnych i podwyższa parametry izolacyjne okna. Jeśli chodzi o komfort użytkowania okien, klamka z dwustronnym ryglowaniem umiejscowiona została w dolnej części, a zawias umieszczono powyżej połowy wysokości okna, dlatego nawet wysoka osoba może w pełni korzystać z otwartego okna. Jak już wspominaliśmy, okno to otwiera się obrotowo. Możliwy jest jego obrót o 180°. Zasuwka blokująca umożliwia swobodne mycie okna nawet od zewnątrz, ponieważ zapobiega niepożądanym ruchom okna. Do niekwestionowanych zalet tego typu okien należy system topSafe, który skutecznie chroni przed włamaniem, nawet przy użyciu specjalistycznych narzędzi.