Fotografia panoramiczna

Na rynku nieruchomości czy hotelowym istnieje coraz większa konkurencja. Klienci oczekują jak najwyższej jakości oferowanych usług. Dlatego też firmy z różnych branż muszą starać się spełniać wszystkie jego zachcianki. Hotele i architekci muszą walczyć o klientów. Z tego powodu chętnie inwestują w nowoczesne formy reklamy i prezentowania swoich ofert i obiektów.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się wirtualne wycieczki. Są to interaktywne, multimedialne panoramiczne prezentacje. Są one tworzone na podstawie zdjęć panoramicznych, które wykonuje się za pomocą specjalnego sprzętu.

Taka wirtualna wycieczka umożliwia potencjalnemu klientowi zapoznanie się z obiektem jeszcze przed realizacją jego budowy, czy przed udaniem się do niego poprzez wirtualny spacer po budynku. Za pomocą przycisków nawigacyjnych ma on możliwość zaglądania w różne zakamarki hotelu czy nieruchomości. Reklama taka pozytywnie wpływa na wizerunek firmy i budynku.

Również na własne potrzeby możemy wykonywać zdjęcia panoramiczne. W dobie fotografii cyfrowej tzw. panoramy są coraz powszechniejsze. Dzięki nowym technikom ich wykonywanie staje się coraz prostsze. Po prostu aparatem cyfrowym wykonujemy kilka zdjęć, po czym sklejamy je w panoramę za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Specjalne techniki umożliwiają nawet tworzenie panoram w kącie 360º. Obserwator sam decyduje jaki fragment zdjęcia, wyświetlanego na komputerze, i w jakim powiększeniu chce oglądać.

Wirtualne wycieczki dla hoteli

Odwiecznym dylematem turysty jest pytanie gdzie jechać, a gdzie nie jechać? Wszyscy jeździmy na wakacje, urlopy, wycieczki. Podróżujemy by wypocząć i poznać ciekawe miejsca. Co jest więc przyczyną, że inwestujemy nasz czas i pieniądze w konkretną podróż? Przede wszystkim szukamy miejsc atrakcyjnych. Nie tylko sam cel naszej podróży jest ważny, ale także baza noclegowa. Chcemy żeby było wygodnie i komfortowo.

spacer wirtualny

przykładowa fotografia panoramiczna

Zastanawiając się nad hotelem poszukujemy konkretnej wiedzy na jego temat. Oprócz rekomendacji znajomych i powszechnych informacji mamy do dyspozycji coraz więcej narzędzi, które w bardziej przekonujący sposób oddają charakter miejsca naszej podróży. W rozwiązaniu tego dylematu pomogą nam hotele z wirtualną wycieczką, które stają się coraz popularniejsze.

Wirtualne spacery to prezentacje multimedialne, na które składają się panoramy wysokiej jakości. Dzięki nim możemy zobaczyć konkretne miejsce jakbyśmy tam byli. Używając prostej nawigacji możemy rozejrzeć się dookoła, podziwiać perspektywę i detale, rozejrzeć się po pokojach. Wirtualne wycieczki sprawiają, że możemy poczuć klimat panujący w hotelu. Możemy przyjrzeć się i ocenić nawet nie wychodząc z domu, a następnie sprawdzić jego atrakcyjność w rzeczywistości.