Dj na wesele

Decyzja o spędzeniu reszty życia z ukochaną osobą przypieczętowana oświadczynami, a następnie wyznaniem w wielkich emocjach sakramentalnego „tak” jest ponoć tą najważniejszą jaką w życiu przychodzi nam podjąć. Otóż nic bardziej mylnego. Cały festiwal decyzji, a wszystkich z kategorii najważniejszych i o największej wadze następuje dopiero zaręczynach. Organizacja nowego życia dwojga ludzi w małżeństwie wydaje się marnym wyzwaniem w obliczu konieczności zorganizowania uroczystości ślubnej i weselnej oraz całej oprawy im towarzyszącej. Kobieta, choć zazwyczaj to prawdziwy wodzirej w tej dziedzinie, staje w obliczu nie lada przedsięwzięcia. Podczas gdy przyjęcie bardziej lub mniej oczekiwanych deklaracji przyszłego małżonka odnośnie chęci dzielenia radości i trudów jakie mogą wystąpić na wspólnej drodze życia, ogranicza się do procesu kiwnięcia głową w płaszczyźnie pionowej (lub poziomej!), okraszonej niewielką ilością łez, procesy decyzyjne przy wyborze dj na wesele i innych weselnych atrakcji, to operacje o wiele bardziej skomplikowane. Z pewnością gdyby zmierzyć poziom aktywności komórek nerwowych im towarzyszących, zbliżałby się on do niebezpiecznego maksimum.

Skoro o nerwach mowa, warto zadbać aby koiły je skutecznie dźwięki muzyki granej przez dj na wesele, a nad poziomem adrenaliny podczas weselnych zabaw czuwał profesjonalny wodzirej. Będzie to potrzebne parze młodej po trudach przygotowań poprzedzających uroczystość.  Gdy prześledzić etapy przedślubnego postępowania rozgorączkowanej narzeczonej, trudno uwierzyć nieraz, że cały ten chaos możliwy jest do ogarnięcia. Przykładowo jedną z pierwszych decyzji jest wybór miejsca na zabawę. Oczywiście idealne miejsce ku temu jest po prostu… idealne. Istotna jest lokalizacja: dogodna dla wszystkich gości, niepozbawiona zieleni, o powierzchni nieprzytłaczającej swą wielkością, jednocześnie jednak na tyle dużej aby pomieścić całą rodzinę, przyjaciół z dzieciństwa i sąsiadów, a także przyjaciół przyjaciół z dzieciństwa, sąsiadów przyjaciół sąsiadów i wielu innych gości, których, jak okazuje się nawet w ostatniej chwili, wypada zaprosić. Gdy lokalizacja zostanie wybrana, teoretycznie uznać by można, że najważniejsze z głowy. Ponieważ jednak od teorii do praktyki droga bywa długa i kręta, sprostować należy, że do świętego spokoju również jeszcze daleko. Nawet najlepszy wodzirej nie zastąpi gościom weselnym smacznego posiłku i wielokrotnie wznoszonych za zdrowie pary młodej toastów. Trzeba więc zadbać aby na stołach gęsto porozstawiane były najróżniejsze trunki i aby menu było efektowne i dopasowane do gustów gości wynikających czy to z tradycji rodzinnych, czy kulturowych. Dj na wesele oczywiście przyczynia się w sposób decydujący do atmosfery zabawy, jednak warto wspomóc jego działania efektami wizualnymi w postaci dekoracji miejsca uczty i tańców. Kwiaty, stroiki (także te które pojawić muszą się w kościele i w bukiecie panny młodej), obrusy i draperie to rzecz jasna sprawy wcale nie drugorzędne.

Kwestią zwykle budzącą względnie duży entuzjazm u pana młodego jest środek transportu mający dowieźć młodych bezpiecznie, acz efektownie i najlepiej z odpowiednim „przytupem” do sali weselnej. Czy będzie to okazała amerykańska gablota z lat 70-tych, auto przyjaciela, czy odrestaurowana klimatyczna Warszawa, leży często w jego gestii. W skrajnych  przypadkach jest to jedna z nielicznych spraw, co do których pozostawiana jest przyszłym mężom względna swoboda (wypowiedzi).

Szczególnie poruszający serca przyszłych żon z kolei jest wybór sukni ślubnej. Jako obiekt westchnień wielu kobiet oczekujących na nadejście tego doniosłego w ich życiu dnia, budzi ona nieprzeciętne emocje, a uczynienie jej doskonałej wymaga wyjątkowo intensywnych starań. Doskonale również składa się gdy cena za spełnienie marzenia o pięknej sukni nie rujnuje budżetu przyszłych małżonków. Dla uniknięcia niepotrzebnych złudzeń, lepiej jest zakładać, że taka sytuacja jest wysoce nieprawdopodobna, by nie powiedzieć – granicząca z niemożliwym. Dodać ponadto należy, że panna młoda raczej nie będzie zainteresowana odgrywaniem kopciuszka i buty, podobnie jak biżuterię i ewentualne okrycie wierzchnie włożyć również musi. Rzecz jasna i pan młody prezentować winien się w tym dniu wyjątkowo wytwornie.

Obok dobrego wodzireja, ogromny wpływ na wspomnienia ze ślubu ma fotograf dokumentujący ceremonię w kościele oraz zabawę w domu weselnym. Uwiecznia on również parę młodą podczas sesji zdjęciowej, na którą zwykle trudno znaleźć czas. Od jego fantazji, kreatywności oraz doświadczenia i sprzętu, jaki posiada, zależy charakter i jakość zdjęć uwieczniających najważniejsze momenty, a zdobiących ramki całej rodziny przez kolejne długie lata.

Warto zatroszczyć się o odpowiednie wykonanie i muzykę do pierwszego tańca świeżo upieczonych małżonków. Wszystkie te zadania, jakich realizacji i dopięcia na ostatni guzik wymaga ślub dwojga ludzi powinny zostać zwieńczone oprawą muzyczną zapewnianą przez dj na wesele, nadającą niepowtarzalną atmosferę i skłaniającą wszystkich gości do wspólnej zabawy do białego rana.